Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) presúva z preventívnych dôvodov galavečer s odovzdávaním cien Slnko v sieti a podujatie Týždeň slovenského filmu.


Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) sa rozhodla v súvislosti s opatreniami a prevenciou proti šíreniu koronavírusu a ochoreniu COVID-19, odporúčaniami Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky aj Bratislavského samosprávneho kraja presunúť galavečer Slnko v sieti a verejné podujatie Týždeň slovenského filmu na neurčito.


„Snažíme sa byť zodpovední voči verejnosti a preto sme sa rozhodli po dôkladnom zvážení všetkých okolností nič neriskovať a presunúť podujatia na obdobie, keď pominie šírenie koronavírusu,“ vysvetľuje Wanda Adamík Hrycová, prezidentka SFTA.


O náhradných termínoch vás budeme informovať v najbližších týždňoch.


Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) je verejnoprospešná záujmová organizácia, ktorá združuje významné osobnosti slovenskej audiovizuálnej kultúry, iniciátorom a usporiadateľom výročných prehliadok slovenskej hranej, dokumentárnej a animovanej tvorby, ako aj zakladateľom a garantom Národnej filmovej ceny Slnko v sieti. V spolupráci s partnerskými organizáciami v zahraničí nominuje slovenský film na Európske filmové ceny a Cenu americkej filmovej akadémie Oscar za najlepší neanglicky hovorený film. Venuje osobitnú pozornosť tvorbe mladej, nastupujúcej generácie filmových tvorcov, vytvára podmienky pre ich profesionálne uznanie a podporu a prezentáciu ich diel v zahraničí.

Táto web stránka používa cookies k analýze návštevnosti a bezpečnej prevádzke web stránky. Kliknutím na tlačidlo „OK“ prijímate súbory cookies a beriete na vedomie naše podmienky ochrany osobných údajov Viac.
OK